date Datum: Neděle, 29.10.2023 18:00
place Místo: SH Neveklov
soutez Soutěž: Divize A 2023/2024
round Fáze: 2. kolo

Benešovští Tenisáci nadělili českolipskému Reasu nepopulární desítku, aniž by sami inkasovali, domácí měli utkání plně ve své režii a vítězství mohlo být ještě výraznější vzhledem vytvořeným šancím, hattricky si vystřelili Lukáš Rozsypal a Jakub Šlejmar, hosté toho v útočné fázi moc nepředvedli, druhý poločas se odehrával prakticky jen na jejich obranné polovině.

Utkání dvou neporažených celků dopadlo zcela jednoznačně lépe pro domácí Tenisáky Benešov. Oba celky měly k dispozici dva náhradníky. Od za začátku si hostitel vynutil převahu, českolipský gólman Matyáš Bláha si připsal celkem 7 zásahů, odolával až do 9´ kdy ho zblízka dorážkou překonal kapitán Václav Mareš. Hosté hrozili jen Miroslavem Kapitánem, který 2x prověřil pozornost domácího brankáře Michala Fraňka. Po čtvrthodině hry přišla zasloužená pojistka domácích, po asistenci Davida Vernera se před brankáře dostal Martin Sklenička a střelou po zemi mu nedal šanci. Hosté nasbírali v 19´pátý AF. Vedení domácích mohlo být vyšší, řadu dobrých šancí neproměnili.

Po změně stran se více méně hrálo před brankou hostů, převahu domácí potvrdili třetím gólem po 24´hry, kdy se po dobré kombinaci a obléhání českolipské branky prosadil z brankoviště podruhé kapitán Václav Mareš (asistence Jakub Šlejmar). Zanedlouho se mezi domácí střelce zapsal i Lukáš Rozsypal střelou z boku po zemi po příhře brankáře Michala Fraňka. Za další minutu se před hostujícím gólmanem objevil osamocený Jakub Šlejmar a zužitkoval přihrávku Lukáše Rozsypala. Po půl hodině hry předvedl své futsalové umění Lukáš Rozsypal, který po příhře Davida Vernera přešel přes dva českolipské hráče a trefil se přesně po zemi k tyči. Hosté se dostali jen ke sporadickým výletům na útočnou polovinu, domácí brankář se musel nudit. Domácí si vytvářeli velké množství šancí, ale hodně je také neproměňovali, soupeř však již nedůsledně bránil, a i tak skóre narůstalo. Sedmou branku trefil po asistenci Štěpána Průchy zblízka do prázdné Jakub Šlejmar a zanedlouho si tu samou situaci zopakovali a 4´před koncem svítilo na ukazateli skóre 8:0 (Jakub Šlejmar si zkompletoval hattrick). Blízko k desítce měl Štěpán Průcha, ale hned 2x během dvou minut orazítkoval tyč českolipské branky. V předposlední minutě šli sami dva domácí hráči na brankáře a do prázdné míč dovezl Martin Sklenička po příhře Davida Vernera. Již se zdálo, že další změna skóre nepřijde, ale domácí v posledních vteřinách zahrávali roh a vteřinu před koncem se dočkali dvouciferné výhry, desítku a svůj hattrick trefil nejlepší hráč na hřišti Lukáš Rozsypal. Vzhledem k šancím mohlo být vítězství domácích i podstatně výraznější. Hosté toho v zakončení moc nepředvedli.