Tenisáci Benešov 6 : 5 AFC Kralupy nad Vltavou

date Datum: Neděle, 8.1.2023 18:00
place Místo: SH Neveklov
soutez Soutěž: Krajský přebor - Základní část 2022/2023
round Fáze: 12. kolo

Šťastnou výhru benešovských Tenisáků v duelu s hostujícím kralupským AFC zařídil na konci utkání benešovský gólman Tůma J.

Celkem vyrovnané utkání, ve kterém hosté vedli a domácí neustále dotahovali, benešovští nakonec urvali všechny body po jediném vedení, 4 vteřiny před koncem. Od začátku se hrál vyrovnaný duel dvou zkušených celků, bitva od začátku do posledních vteřin, velké emoce v závěru, kdy Tenisáci pohrdli dvěma PVK6AF, a nakonec vše zachraňoval jejich gólman. V první půli měli trochu více ze hry kralupští, kteří častěji drželi míč. Tuto převahu hosté zúročili dvěma slepenými po 10 minutách hry, skóre otevřel Vymětalík V. a pojišťovací branku Harmáček D. Hostitel však rychle kontroval kontaktní trefou Matouška M. a zanedlouho srovnává stav Šlejmar J. Přišla však další rychlá reakce a hostům po další minutě vrátil vedení Moravec L., hosté tak šli do poločasové přestávce spokojenější s minimálním náskokem.

Druhé dějství začali pro změnu lépe domácí a po rychlém brejku zařídil vyrovnání svoji druhou trefou Matoušek M. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou, a když nezasáhli brankáři, tak střely končily mimo branky, vše se odehrávalo ve velké rychlosti. Domácí často hráli s vysunutým brankářem v poli a tato činnost se jim ve 27 minutě vymstila, když na půlce vypíchl benešovským míč Moravec L., přihrál Bednaříkovi J. a ten vrátil hostům podruhé vedení. Hra na dále pokračovala pořád stejně, domácí tlačili na pilu, utahovali šrouby, ale nepřesnost jejich střel byla veliká, až po půlhodině hry se dočkali dalšího vyrovnání Šlejmarem J. Hosté ale v té samé minutě zásluhou druhé branky Harmáčka D. opět vedli, ale ani toto vedení netrvalo dlouho. Z jednoho postupného útoku napřáhl benešovský gólman Tůma J. z 10 metrů a bombou prostřelil kralupského brankáře Hamáka D. Emoce plály, rozdávali se karty, hosté sbírali AF a domácím nabídli hned dva PVK6AF, ti však jimi doslova pohrdli, kdy oba pokusy z desetimetrové značky (první v čase 39:00, druhý v čase 39:00) skončily mimo kralupskou svatyni. Již se zdálo že utkání skončí remízou, ale čtyři vteřiny před koncem prostřelil domácí gólman svého soka v kralupské brance a zařídil pro svůj celek všechny body.

Benešov si čtvrtou výhrou v řadě (a celkově osmou) udržel pozici lídra soutěže, má nejlepšího hráče celkové aktivity Průchu Š., který vévodí i střelecké tabulce. Kralupy v posledních třech vystoupeních uhrály jen dvě remízy a zůstávají se 16 body na čtvrté pozici tabulky, čtvrtým hráčem celkové aktivity je velezkušený Vymětalík V. 18 (11+7), který bodoval ve všech svých 8 vystoupeních.